Pet Mania
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Pet Mania

Locul unde animalele de companie neobisnuite sunt pasiuni
 
AcasaUltimele imaginiCăutareÎnregistrareConectare

 

 Vand Scorpion Mesobuthus gibbosus + Terariu

In jos 
AutorMesaj
AlCazone
Ou
Ou



Mesaje : 3
Data de înscriere : 06/02/2009

Vand Scorpion Mesobuthus gibbosus + Terariu Empty
MesajSubiect: Vand Scorpion Mesobuthus gibbosus + Terariu   Vand Scorpion Mesobuthus gibbosus + Terariu Icon_minitimeVin Mai 29, 2009 7:27 pm

L-am achzitionat in urma cu o luna, si sincer nu m-am acomodat cu el, are vreo 4-5 cm, este foarte dragut, destul de activ, isi schimba mai mereul locul (i-am amenajat mai multe locuri de ascuns), cu mancatul nu prea se omoara el (comparativ cu tarantula pe care o am, prabil asa sunt ei, nu stiu e primul pe care l-am avut, si cred ca am sa raman la tarantule).

Terariul este ceva gen 30X20X23, amenajat de mine, cu nisipi si niste pietre foarte dragute care pot fi aranjate in diverse pozitii... nu il dau separat, defapt, nu tin neaparat sa-l dau, am ce sa fac cu el daca e sa n-aiba nevoie cel care cumpara scorpionul.

Deoarece, specia nu este tocmai una pentru incepatori, veninul fiind unul destul de potent, anuntul se adreseaza persoanelor cu experienta, nu il dau incepatorilor.

De preferat nu as vrea sa trimit in tara, anuntul fiind valabil in deosebi pentru Bucuresti.

Pretul scorpionului este de 80 lei (cu atat l-am luat), iar terariul 30 de lei (cat am dat eu pe sticla). As accepta schimb + diferenta cu o tarantula mai docila, depinde de specie.


Contact: Y!id : alcazone2003, 0730361678


P.S. Terariul nu are capac, n-am avut timp sa-i mai fac.

Vand Scorpion Mesobuthus gibbosus + Terariu AVOElhr

Vand Scorpion Mesobuthus gibbosus + Terariu AVOEKdS

Vand Scorpion Mesobuthus gibbosus + Terariu Pq16kN2r
Sus In jos
AlCazone
Ou
Ou



Mesaje : 3
Data de înscriere : 06/02/2009

Vand Scorpion Mesobuthus gibbosus + Terariu Empty
MesajSubiect: Re: Vand Scorpion Mesobuthus gibbosus + Terariu   Vand Scorpion Mesobuthus gibbosus + Terariu Icon_minitimeDum Mai 31, 2009 11:35 pm

S-a DAT !
Sus In jos
 
Vand Scorpion Mesobuthus gibbosus + Terariu
Sus 
Pagina 1 din 1
 Subiecte similare
-
» Vand urmatoarele reptile, plus o tarantula
» Androctonus australis - (Yellow Fat-Tailed Scorpion)
» Vand gecko, broasca testoasa si scorpioni

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Pet Mania :: Off-Topic :: Vanzari/Cumparari/Donatii-
Mergi direct la: